rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Webinaria dla studentów budownictwa - Dorken rozpoczął kolejną edycję

image

Wraz z nowym rokiem akademickim ruszyła kolejna edycja webinariów Dorken.


Firma, która jest jednym z czołowych na świecie producentów membran dachowych, przeprowadza szkolenia studentów polskich uczelni oraz uczniów szkół dekarskich.Wśród tematów tegorocznej edycji znalazły się m.in.:
 • dachy zielone,
 • retencja wody opadowej,
 • starzenie się membran dachowych,
 • renowacja dachów w obiektach zabytkowych,
 • pokrycia dachów skośnych.

Politechnika Warszawska, Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Politechnika Śląska –  między innymi na wydziałach tych uczelni eksperci firmy prowadzili w ubiegłym roku branżowe webinaria, warsztaty i wykłady. Dzięki nim studenci mogą dostosowywać kompetencje do stale zmieniających się potrzeb rynku pracy w branży budowlanej oraz poszerzać swoją wiedzę.
W tym roku firma kontynuuje edukacyjną aktywność poprzez współpracę z wydziałami, katedrami, kołami naukowymi polskich uczelni, ale także uczniami szkół dekarskich. Inicjatywa kierowana jest przede wszystkim do studentów kierunków takich jak: budownictwo ogólne, architektura krajobrazu, inżynieria środowiska, konserwacja zabytków czy inżynieria materiałowa.
 

Obecnie obserwuje się ciągłe przemiany i szybki rozwój w niemal każdej branży, dlatego nieustanne poszerzanie swoich kompetencji, śledzenie zmian i wiodących trendów powinno dotyczyć także szeroko pojętego budownictwa. Podczas webinariów dostarczamy przyszłym specjalistom informacji o najnowszych rozwiązaniach i badaniach powiązanych z branżą, kładąc szczególny nacisk na szybko zmieniające się realia rynku pokryć dachowych – mówi Piotr Pytel, doradca techniczny i ekspert firmy Dorken Delta.  


Edukacja w wielu obszarach budownictwa 

Dorken w branżową edukację angażuje się na wiele sposobów, nie poprzestając na webinariach. Przykładem jest udział w projekcie Glocal, w ramach którego w 2021 roku firma przygotowała specjalne badania w laboratoriach oraz pokazowy dach zielony na terenie Politechniki Białostockiej. Rok później Dorken wsparł szkołę letnią tego projektu, przygotowując zajęcia i warsztaty, na których studenci mogli zobaczyć zielone dachy.  W tym roku firma również jest otwarta na podejmowanie nowych działań w obszarze kształcenia. 

Kolejny cykl webinariów Dorkena rozpoczął się w ubiegłym miesiącu. Pierwsze w tym roku akademickim spotkanie odbyło się 20 października z Kołem Naukowym Inżynierii Materiałów Budowlanych "Footprint" z Politechniki Krakowskiej. Kolejne miało miejsce 9 listopada i zostało zorganizowane dla Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku.

Firma w najbliższym czasie będzie docierać do kolejnych uczelni i szkół, przedstawiając praktyczny aspekt funkcjonowania branży budowlanej oraz najważniejsze trendy. Każda taka placówka specjalizująca się w obszarze budownictwa ogólnego, dekarstwa, architektury krajobrazu, konserwacji zabytków, czy inżynierii środowiska może włączyć się do działań Dorkena, kontaktując się z polskim oddziałem firmy. 
 
Dorken Delta jest liderem w zakresie innowacyjnych produktów i rozwiązań systemowych najwyższej jakości dla dachów skośnych oraz płaskich, aranżowanych także jako dachy zielone. Specjalizuje się w obszarze membran dachowych i elewacyjnych, a także kompleksowych akcesoriów. To przedsiębiorstwo rodzinne ze 125-letnią tradycją. Obecnie działa na skalę  międzynarodową, posiadając oddziały w 11 krajach oraz licznych przedstawicieli handlowych. Na polskim rynku Dorken obecny jest od 1992 roku. Jest najchętniej wybieranym partnerem wśród sprzedawców detalicznych, handlowców, architektów i wykonawców w zakresie realizacji dachów skośnych i zielonych. Wyróżnikami Dorken Delta są innowacyjność, jakość i troska o środowisko.
 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

E-mail: biuro@ddf.pl

WWW: www.dorken.pl

Tel: +48 22 798 08 21
Adres:
ul. Ostródzka 88
03-289 Warszawa

Atum: Kurs certyfikowany instalator systemów fotowoltaicznych z elektryką

Katalog Firm

 • Krop System

  Rozpoznawalna jakość i innowacyjność oferty Blachotrapez były punktem wyjścia…
  Krop System
 • Corab

  Corab S.A. to polska firma z 30-letnim doświadczeniem w elektronice i pr…
  Corab
 • Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

  Dorken Delta zajmuje się rozwiązaniami dla dachów skośnych i płaskich,…
  Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

Polecamy
dodaj+ «»