rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


AS ENERGY: Najbardziej znane: certyfikat TÜV, nagroda instalatorów i ranking firm w fotowoltaice

image

Certyfikat tüv modułów fotowoltaicznych produkujących prąd, certyfikacja falowników, nagroda instalatorów prowadzących montaż instalacji PV i ranking firm w fotowoltaice.


Wielu specjalistów radzi, aby przy wyborze poszczególnych elementów instalacji fotowoltaicznej kierować się przyznanymi certyfikatami, nagrodami i rankingami prowadzonymi przez specjalistów branży. Poniżej omówione zostaną najpopularniejsze z nich: nagroda Top Brand PV, Certyfikaty TÜV i Ranking Bloomberg Tier 1.
 

Nagroda instalatorów Top Brand PV

Największą renomą w branży PV cieszy się nagroda Top Brand PV przyznawana corocznie przez międzynarodowy instytut badawczy EUPD Research. Laureaci poszczególnych kategorii wyłaniani są na podstawie badania Global PV InstallerMonitor bazującego na rekomendacji instalatorów zajmujących się montażem instalacji PV na całym świecie. A skoro producentów komponentów na ten rynek są setki, to znalezienie się w gronie liderów danego obszaru jest gwarancją najwyższej jakości, potwierdzoną przez wielu fachowców, co powinno wzbudzać zaufanie. Nagrody są przyznawane od 2010 roku i obejmują zarówno obszary biznesowe, jak i produkty, na przykład moduły PV czy inwertery i falowniki oraz technologie magazynowania prądu i sprzedaży hurtowej.
 

Certyfikacja TÜV w fotowoltaice

Certyfikacja produktów zwiększa zaufanie konsumentów. Większość z nas obdarzy większym zainteresowaniem artykuły, których właściwości zostały potwierdzone przez niezależne instytucje badawcze. Dlatego wiele organizacji świadczy tego typu usługi Najbardziej znanym certyfikatem jest odznaczenie przyznawane przez niemiecką firmę TÜV (Technischer Überwachungsverein) zajmującą się od ponad 150 lat badaniami produktów pod kątem ich bezpieczeństwa. Uzyskanie certyfikatu TÜV zapewnia o wysokiej jakości wytwarzanego produktu i potwierdza spełnienie przez niego minimum wymagań niemieckiej ustawy o bezpieczeństwie sprzętu. Co więcej, posiadanie certyfikatu potwierdzającego TÜV otwiera również drzwi na nowe rynki zbytu, bo firma działa w ponad 60 krajach i cieszy się uznaniem ze strony przedsiębiorców i konsumentów na całym świecie. Firma certyfikuje produkty z wielu kategorii, również tych związanych z fotowoltaiką.
 

Ranking firm będących producentami modułów fotowoltaicznych Bloomberg Tier 1

Bloomberg to znana na całym świecie korporacja zajmująca się gromadzeniem i analizą wiadomości oraz danych biznesowych i finansowych, która opracowała na potrzeby inwestorów ranking najlepszych producentów paneli fotowoltaicznych Bloomberg Tier 1. Klasyfikacja ukazuje się co kwartał w formie aktualizowanego raportu „Bloomberg New Energy Finance” (BNEF). Ranking nie przedstawia wszystkich producentów, a jedynie tych, którzy mają stabilną pozycję na rynku, a ich produkty wyróżniają się odpowiednio wysoką jakością. Aby móc zakwalifikować się do grupy Tier 1, producent musi się wykazać:

 • co najmniej 5-letnim doświadczeniem na rynku PV,
 • realizacją co najmniej sześciu projektów o łącznej mocy 1,5 MW w okresie 2 lat przed złożeniem wniosku o kwalifikację,
 • potencjałem produkcyjnym do realizacji własnych marek,
 • płynnością finansową, brak zadłużenia czy toczącego się postępowania upadłościowego,
 • potwierdzoną przez 6 różnych banków wypłacalnością finansową bez regresu (bez możliwości przerzucenia odpowiedzialności na producenta).

O tym, jak trudno jest spełnić powyższe wymagania, może świadczyć fakt, że w I kwartale 2021 roku na listę trafiło zaledwie 42 producentów Mimo iż ranking Tier 1 jest jednym z najchętniej cytowanych źródeł wiedzy o producentach PV, to warto podkreślić, że podana kwalifikacja dotyczy samych producentów, a nie poszczególnych elementów instalacji fotowoltaicznych. Dlatego podczas wyboru sprzętu warto kierować się jeszcze innymi źródłami Czy warto zatem zwracać uwagę na to, czy produkty posiadają certyfikaty zgodności np. TÜV, znajduje się w rankingu Tier 1 i ewentualnie posiada nagrodę EUPD Research? Jak najbardziej tak. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że poza nimi należy zasięgać informacji z dodatkowych źródeł, które uwzględnią inne, bardziej istotne z punktu widzenia użytkowników instalacji właściwości jak: wysokie parametry techniczne produktu oraz jego jakość, czy niezawodność. Warto zatem korzystać z fachowego doradztwa technicznego i produktowego u sprawdzonych dostawców fotowoltaiki.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

AS ENERGY

E-mail: biuro@asenergy.pl

WWW: www.asenergy.pl

Tel: +48 32 440 98 62
Adres:
Rymera 19
44-270 Rybnik

Produkty
dodaj+ «»

Katalog Firm

 • Revolt Energy

  Czołowy w Polsce producent pokryć dachowych staje się właścicielem rozwiązań…
 • AZEnergia

  Firma AZEnergia to lider w branży instalacji fotowoltaicznych dla gospodarstw…
  AZEnergia
 • Solarity Polska

  Solarity -jesteśmy wiodącym dystrybutorem i hurtownią systemów fotowol…
  Solarity Polska