rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Awaria sterownika oczyszczalni biologicznej, co z tym zrobić?

image

Czy oczyszczalnia biologiczna potrzebuje sterownika, czy może też wystarczy zegar wł./wył. do samej dmuchawy?
Obecnie na rynku jest wiele rozwiązań oczyszczalni ścieków. Można wyróżnić w nich modele:
  • przepływowe bez komory osadnika wstępnego,
  • przepływowe z osadnikiem wstępnym i wtórnym,
  • sekwencyjne reaktory porcjowe (SBR).

Zaznaczyć, należy, że powyższy wykaz nie odzwierciedla aspektów technologicznych tylko ma uprościć podział ze względu na wymagany stopień sterowania.


Jaki sterownik można zastosować w oczyszczalni?
Oczyszczalnie przepływowe bez komory osadnika wstępnego to modele, które oferowane są bez sterowania lub tylko z zegarem do czasowego włączania i wyłączania samej dmuchawy. Nie jest to rozwiązanie, w którym można zastosować sterowniki lub elektrozawory. Wyjątkiem jest kompleksowa modernizacja w wyniku której dodawany jest osobny zbiornik, stanowiący osadnik wstępny. Stworzony od nowa układ technologiczny można wówczas wyposażyć w sterownik od oczyszczalni ZBB-C i elektrozawór recyrkulacji osadu. Oczyszczalnie przepływowe z osadnikiem wstępnym i wtórnym to modele, w których stosowany jest zegar do samej dmuchawy lub sam zegar do elektrozaworu recyrkulacji osadu. Układ można w prosty sposób rozbudować w sterownik od oczyszczalni ZBB-C, który będzie miał jeszcze zachowaną możliwości zarządzania dodatkowym wyposażeniem Oczyszczalnie z układem dawkowania ścieków jak i systemy SBR mają najbardziej zaawansowane sterowniki. Możemy zaoferować rozwiązania alternatywne, które obejmują sterowniki od modeli ZBS-C oraz ZBS-C/KP (PLC). W zależności od modelu oczyszczalni, której nasza firma nie była producentem, może być konieczność sterowania co najmniej 4-ma elementami (dmuchawa + elektrozawory).

 

Co jest potrzebne do wymiany sterownika na WOBET-HYDRET?
Podstawą będzie instrukcja oczyszczalni, wraz z objętością poszczególnych komór i opisem technologii, oraz komplet zdjęć szafki sterującej i wyposażenia oczyszczalni. Dodatkowym ułatwieniem będzie rozpiska działania programu z oryginalnej oczyszczalni, ale nie jest to warunek konieczny.
 
szafka sterująca szafka sterująca


 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Wobet-Hydret

E-mail: info@wobet-hydret.pl

WWW: www.wobet-hydret.pl

Tel: +48 42 712 20 60
Fax: +48 42 712 00 41
Adres:
Wola Grzymkowa 25a
95-070 Aleksandrów Łódzki