rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Jak dobrać odpowiednią moskitierę do okna?

image

 

Montowanie moskitiery w oknie to sprawdzone rozwiązanie, dzięki któremu stworzy się skuteczną osłonę przed owadami. Prawidłowo dobrany produkt sprawi, że do wnętrza domu nie będą dostawać się nieproszeni goście, co wpłynie na zwiększony komfort domowników oraz ich bezpieczeństwo. W tym artykule sprawdzimy, dlaczego moskitiera to strzał w dziesiątkę i jak odpowiednio dobrać ją do danego okna. Zapraszamy do lektury.

 

Moskitiera i jej rodzaje

Moskitiera to rozwiązanie stosowane w Polsce od wielu lat. Obecnie sprawdza się już nie tylko w domkach letniskowych i hotelach, ale także w domach jednorodzinnych i mieszkaniach. Odpowiednio dopasowana nie zaburza estetyki wnętrza i wpływa korzystnie na zwiększony komfort domowników. Na rynku dostępne są trzy podstawowe rodzaje moskitier, które wybierają klienci. Pierwszą decyzją klienta jest wybranie konkretnego z nich.
 

Moskitiera ramkowa

To zdecydowanie najczęściej kupowany wariant moskitiery na okna. Znane są także jako moskitiery kołnierzowe. Model jest prosty w montażu i stosunkowo tani w zakupie. Ma jednak swoje minusy. Podstawowe jest to, że moskitiera ramkowa jest trudna w demontażu i wymaga to czasu. Oznacza to, że dane okno pozostaje wyłączone z użytku. Ten typ produktu montuje się przede wszystkim na okna półzlicowane lub niezlicowane.
 

Moskitiera plisowana

Moskitiery plisowane opierają się na aluminiowych profilach o dużej wytrzymałości eksploatacyjnej. Dzięki gwarantują trwałość na lata. Tego typu moskitiera posiada system przesuwny, dzięki czemu z powodzeniem można ją otwierać i zamykać. Na rynku dostępne są wersje poziome i pionowe, które dopasowuje się do wnęki okiennej.
 

Moskitiera zwijana

Ciekawym wyborem jest moskitiera zwijana, która jest funkcjonalna i estetyczna. Przede wszystkim można ją chować w niewielkiej kasecie, dzięki czemu w dowolnej chwili można odsłonić okno i sprawić, że będzie ono użytkowane. Sprawdza się to m.in. wtedy, gdy mówimy o oknie wychodzącym na ogród, w którym organizujemy przyjęcie. Zwinięcie moskitiery ułatwi podawanie zastawy i jedzenia.
 

Jak zmierzyć okno pod moskitierę?

Kluczem przy wyborze moskitiery jest oczywiście dokonanie prawidłowego pomiaru okna. Zamontowana moskitiera nie może negatywnie wpływać na możliwość zamykania i otwierania okna, czy też nie może przesłaniać otwory okiennego i wpadającego do wnętrza pomieszczenia światła słonecznego. Pomiary różnią się w zależności od tego, jaki rodzaj produktu wybierzesz. W przypadku modeli zwijanych należy dokładnie zmierzyć wysokość i szerokość otworu okiennego; ramy okiennej. Szerokość moskitiery zostanie powiększona o dodatkowe prowadnice, a wysokość o kasetę. Należy o tym pamiętać. Przy moskitierze ramkowej niezbędne wymiary to wysokość i szerokość otworu okiennego, a także grubość profilu włącznie z uszczelką. Wszystko po to, aby dobrać odpowiednie zaczepy do montażu. Podczas zamawiania moskitiery plisowanej podaje się wymiary wnęki okiennej od szpalety do szpalety. Zadbaj o dokonanie poprawnych pomiarów, a wybrana moskitiera spełni swoje zadanie i spełni Twoje oczekiwania.Pogłębiaj swoją wiedzę, czytaj poradniki

Opracowanie redakcja : (Ł.G)
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji portalu www.pasywny-budynek.plKONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Biuro Obsługi Klienta

E-mail: biuro@pasywny-budynek.pl

WWW: www.pasywny-budynek.pl

Tel: 661 426 616
Adres:
Morgowa 4
91-223 Łódź

Katalog Firm

 • Krop System

  Rozpoznawalna jakość i innowacyjność oferty Blachotrapez były punktem wyjścia…
  Krop System
 • Corab

  Corab S.A. to polska firma z 30-letnim doświadczeniem w elektronice i pr…
  Corab
 • Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

  Dorken Delta zajmuje się rozwiązaniami dla dachów skośnych i płaskich,…
  Dorken Delta Folie Sp. z o.o.