rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


SOLARITY: Co wiemy o optymalizatorach mocy SolarEdge?

image


Czy dobrym rozwiązaniem jest optymalizator mocy, czy warto w niego inwestować?


Optymalizatory mocy SolarEdge z serii S zawierają opatentowaną technologię SolarEdge Sense Connect, która podnosi poprzeczkę w zakresie bezpieczeństwa systemów fotowoltaicznych. Te innowacyjne optymalizatory są przeznaczone do wykrywania przegrzania złączy PV, spowodowanego instalacją lub innymi problemami środowiskowymi, zapobiegając tym samym potencjalnemu występowaniu łuków elektrycznych lub uszkodzeniom złącza. Dodatkowe ulepszenia w zakresie instalacji optymalizatorów mocy oznaczają, że jeszcze łatwiej jest wydobyć maksymalną ilość energii z każdego modułu PV.
 • SafeDCTM: Zapewnia redukcję napięcia stałego systemu fotowoltaicznego do poziomów bezpiecznych dla dotyku podczas awarii sieci lub po wyłączeniu inwertera w ciągu maksymalnie pięciu minut.
 • Sense Connect: Opatentowana technologia, która wykrywa wadliwe okablowanie mogące potencjalnie wywołać łuk elektryczny.
 • Szybkie wyłączanie: Umożliwia szybkie rozładowanie przewodów do bezpiecznego poziomu napięcia w ciągu 30 sekund.
 • Zapobieganie zwarciom łukowym: Wykrywa i eliminuje łuki elektryczne poprzez automatyczne wyłączanie inwertera.
 • Monitorowanie na poziomie modułu: Wysyła automatyczne powiadomienia o problemach z systemem, pomagając zapobiegać potencjalnym zagrożeniom dla bezpieczeństwa.
Najbardziej zaawansowane optymalizatory mocy SolarEdge w historii.

Inteligencja
W przypadku wykrycia zdarzenia termicznego w złączu inteligentny optymalizator mocy z serii S automatycznie powiadamia instalatora i w razie potrzeby inicjuje zamknięcie systemu. Instalator może natychmiast zidentyfikować wadliwe złącze i zapobiec przekształceniu się takich zdarzeń w zagrożenie dla bezpieczeństwa. Wczesne wykrywanie i zapobieganie oznacza realne oszczędności związane z obsługą i utrzymaniem. Seria S jest również produktem przyszłościowym, który jest w stanie sprostać wymaganiom technologicznym dzisiejszych i przyszłych modułów fotowoltaicznych.

Prostota
Nowa i ulepszona konstrukcja kabla przekłada się na łatwiejszą instalację. Dzięki trzem krótkim kablom i jednemu długiemu, złącza znajdują się bliżej optymalizatora mocy i „unoszą się” w powietrzu, co minimalizuje narażenie na błędy w izolacji, które mogą być spowodowane przez wilgotne środowisko. Uprościliśmy również gamę modeli optymalizatorów mocy SolarEdge, co ułatwia projektowanie, zamawianie i przechowywanie.

Bezpieczeństwo
Sense Connect to opatentowana technologia zaprojektowana w celu zapobiegania powstawaniu łuków elektrycznych.* Połączenia są monitorowane przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, aby wykrywać nieprawidłowe zachowania złączy i, jeśli to konieczne, zainicjować wyłączenie inwertera w celu zapobiegania powstawaniu łuku elektrycznego i uszkodzenia złącza. Ten dodatkowy poziom ochrony jest w stanie przewyższyć nawet najbardziej rygorystyczne standardy wykrywania łuków elektrycznych. Technologia SolarEdge SafeDC™ automatycznie wyłącza napięcie DC modułu podczas wyłączania inwertera lub sieci i podobnie jak w przypadku poprzednich modeli została wbudowana w modele z serii S.

Jak działa technologia SolarEdge Sense Connect?

Czujnik
 • Zidentyfikowano temperaturę złącza jako poza normą
Reakcja
 • Wyłączenie produkcji falownika
Identyfikacja
 • Platforma monitorująca
 • Położenie złącza jest pokazana na układzie fizycznym
Powiadomienie
 • Aplikacja monitorująca
 • Powiadomienie instalatora wraz z położeniem problemu

Wyjątkowa wydajność dzięki serii S
Podobnie jak w przypadku wszystkich optymalizatorów energii SolarEdge, seria S jest niezwykle wydajna (99,5%), co umożliwia właścicielom domów wytwarzanie większej ilości energii. Dzięki połączeniu modułu 1:1 i śledzeniu MPP na moduł straty wynikające z niedopasowania są znikome. Warto też dodać, że instalatorzy i właściciele domów jak zawsze będą mogli korzystać z monitorowania wydajności na poziomie modułu w czasie rzeczywistym, dostępnego z dowolnego miejsca za sprawą aplikacji SolarEdge.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Solarity Polska

E-mail: sales@solarity.pl

WWW: www.solarity.pl

Tel: +48 798 321 704
Adres:
Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa

Produkty
dodaj+ «»

Katalog Firm

 • Revolt Energy

  Czołowy w Polsce producent pokryć dachowych staje się właścicielem rozwiązań…
 • AZEnergia

  Firma AZEnergia to lider w branży instalacji fotowoltaicznych dla gospodarstw…
  AZEnergia
 • Solarity Polska

  Solarity -jesteśmy wiodącym dystrybutorem i hurtownią systemów fotowol…
  Solarity Polska