rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Wybieramy roślinność do naszego ogrodu

image

Aranżacja przydomowego ogrodu jest bardzo kreatywnym zajęciem. Kluczem jest dopasowanie rodzaju roślinności do potrzeb i preferencji domowników, specyfiki stanowiska, a także dostępnej przestrzeni. Starannie przygotowany ogród jest pięknym uzupełnieniem domu i wizytówką jego właścicieli. Sprawdź, jak wybierać roślinność do ogrodu oraz jak następnie o nią dbać, aby cieszyła oczy domowników przez lata. Zapraszamy do lektury.

 

Co wziąć pod uwagę przy wyborze rośliny do ogrodu?

Podczas wyboru roślinności do ogrodu pod uwagę należy wziąć kilka czynników. Niezwykle ważna jest specyfika stanowiska, gdzie zlokalizowany jest przydomowy ogród. Sprawdza się stan nasłonecznienia w ciągu dnia, nasilenie wiatru, czy też rodzaj podłoża. O ile podłoże można zmienić, o tyle do pozostałych trzeba się dostosować. To niezwykle ważne, ponieważ wybrane rośliny ogrodowe preferują słoneczne stanowiska, a jeszcze inne doskonale rosną w cieniu drzew, czy też w zacienionych stanowiskach przy domu. Rośliny mają również różne wymagania glebowe. Po określeniu rodzaju stanowiska, rośliny dobiera się także do indywidualnych preferencji właścicieli ogrodu. Pod uwagę brany jest czas, który Ci chcą poświecić na pielęgnację roślin oraz styl, w którym ogród ma zostać zaaranżowany. Tylko w ten sposób można uzyskać spójną koncepcję i przygotować ogród, którego uprawa będzie czystą przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.
 

Jakie rośliny są najchętniej kupowane przez klientów w Polsce?

Istnieje kilka uniwersalnych roślin, które z dużą częstotliwością kupowane są do ogrodów w Polsce. To uniwersalne gatunki, które dobrze sprawdzają się w polskim klimacie oraz są odporne na działanie warunków atmosferycznych. Wśród drzew i krzewów doskonale sprawdzają się jodła kalifornijska i świerk biały. Wyglądają estetycznie i nie są wymagające w uprawie. Wśród kwiatów warto zwrócić uwagę m.in. na: hortensję, pelargonię, ognika szkarłatnego, krzewy róży, begonie, astry, czy też aksamitki, które występują w wielu odmianach. Od lat sprawdzonym sposobem są również drzewa owocowe. W małym ogrodzie przy domu z pewnością znajdziesz miejsce na jabłoń, gruszę bądź śliwę. Tego typu drzewko może być główną ozdobą Twojej przydomowej przestrzeni. Jeżeli ogród ma być nie tylko piękny, ale również funkcjonalny, to warto postawić na rośliny, które z powodzeniem można wykorzystać w domowej kuchni. To przede wszystkim zioła, w tym: estragon, cząber, kolendra, mięta, oregano, melisa, majeranek, czy też bazylia i tymianek. Dobrze sprawdzą się również rośliny, których kwiaty są jadalne. Będą doskonałym dodatkiem do wielu dań.
 

Jak dbać o ogród, aby cieszyć się jego pięknem na dłużej?

Wybór odpowiednich roślin to tylko połowa sukcesu. Jeżeli chcesz cieszyć się pięknem ogrodu na dłużej, to niezbędna jest jego odpowiednia pielęgnacja. Musisz pamiętać o tym, aby regularnie usuwać przekwitłe kwiatostany, a także nawozić i zabezpieczać te rośliny, które nie są mrozoodporne. Kolejną kluczową czynnością jest podlewanie roślin. Należy je odpowiednio nawadniać, aby utrzymały swoje piękno przez cały sezon. Zadbaj o to, a ogród stanie się Twoją wizytówką.

 

Pogłębiaj swoją wiedzę, czytaj poradniki

Opracowanie redakcja [A.K.].
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Biuro Obsługi Klienta

E-mail: biuro@pasywny-budynek.pl

WWW: www.pasywny-budynek.pl

Tel: 661 426 616
Adres:
Morgowa 4
91-223 Łódź