rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Pracując z firmami z branży budowlanej i nieruchomości, obserwujemy jak szybko rozwija się oferta dla budownictwa zrównoważonego i energooszczędnego. Odpowiednie rozwiązania, materiały i produkty od wielu lat dostępne są również w Polsce, jednak w budownictwie mieszkaniowym wciąż nie są zbyt popularne. Jako jedną z głównych przyczyn wskazuje się rzekomo wysokie ceny, czyniące energooszczędne rozwiązania nieosiągalnymi dla przeciętnego Polaka. Jednak każdy, kto choć trochę interesuje się budownictwem zgodzi się, że dla powstania domu o niskim zapotrzebowaniu na energię nie jest konieczne zastosowanie kosztownych nowinek technologicznych.


Wystarczy wiedza, dobry projekt i wykonanie oraz mądry dobór materiałów i produktów, z których zbudowany zostanie dom. Także zmniejszenie zużycia energii w istniejącym już budynku nie wymaga kosztownych inwestycji. Można zacząć od zmiany nawyków związanych z codziennym funkcjonowaniem w mieszkaniu, z czasem wymienić oświetlenie i sprzęt na bardziej energooszczędne, aby wreszcie podjąć decyzję o wymianie okien i termomodernizacji budynku.


Kampania Energooszczędność w moim domu ma na celu poszerzenie wiedzy Polaków w zakresie budynków o niskim zapotrzebowaniu na energię, rozwiązań podnoszących standard energetyczny domu oraz metod zmniejszenia zużycia energii w mieszkaniu. W ramach inicjatywy prezentujemy korzyści wynikające ze stosowania technologii i systemów ograniczających zużycie energii. Odpowiadając na pytania jak obniżyć zużycie energii w domu? zwiększyć komfort funkcjonowania? mieszkać zdrowo i bezpiecznie? przedstawiamy rozwiązania znajdujące zastosowanie nie tylko podczas budowy nowego domu, ale też w budynkach już istniejących.


Projekt Energooszczędność w moim domu zainicjowany został przez firmy z branży budownictwa zrównoważonego. Zapoczątkowany badaniem opinii społecznej, sprawdzającym świadomość Polaków w zakresie energooszczędnych rozwiązań i skłonności do stosowania ich w domach i mieszkaniach, realizowany przy wsparciu merytorycznym niezależnych instytucji, ośrodków badawczych i stowarzyszeń.

Kampania edukacyjna Energooszczędność w moim domu