rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum skoncentrowany jest na rozwoju technologii energooszczędnych i poszanowaniu energii w budynkach. Jest miejscem spotkania biznesu z nauką.

Tworzy przestrzeń dla lokalizacji firm zaawansowanych technologii. Na jego terenie znajduje się niepowtarzalny na skalę Europy Środkowo-Wschodniej biurowiec pasywny z nowoczesnym data center i pomieszczeniami laboratoryjnymi do prowadzenia badań na energooszczędnością. 

Park prowadzi szereg działań badawczych, doradczych, szkoleniowych i edukacyjnych w zakresie OZE. W specjalnie przygotowanych pracowniach, realizuje szkolenia praktyczne z zakresu instalacji pomp cieplnych, kotłów grzewczych, systemów solarnych i wentylacji. W Centrum Testowania Systemów Solarnych wyposażonym w stacjonarny symulator promieniowania słonecznego bada wydajność kolektorów. Z kolei dzięki Laboratorium Inteligentnych Sieci Energetycznych i Laboratorium Właściwości Cieplnych Budynków doradza jak optymalizować zużycie energii w obiektach mieszkalnych i publicznych.

Wykorzystujące energooszczędne rozwiązania budynki Euro-Centrum są jednocześnie polem do badań dla ośrodków naukowych.

Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum