rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Wydawnictwa Komunikacji i Łączności powstały w 1949 r. Firma przekształcała się - od spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (1949-1950) przez przedsiębiorstwo państwowe (1951-1993), ponownie do spółki prawa handlowego (od 1994 do dziś).
Efektem naszej działalności jest ponad 10 tysięcy wydanych tytułów o łącznym nakładzie ponad 145 milionów egzemplarzy. Przez cały okres działania pozostaliśmy wierni dynamicznie rozwijającej się tematyce transportu i łączności.
 
„Technika idzie naprzód, nie pozostawaj w tyle” - inspirowani tą dewizą podejmowaliśmy i podejmujemy  wiele działań promujących i upowszechniających nowe kierunki oraz rozwiązania w nauce i technice. Na naszych książkach wychowało się i wykształciło kilka pokoleń Polaków. Wielu z nich zostało znakomitymi naukowcami, dydaktykami, twórcami techniki, wybitnymi konstruktorami, wreszcie autorami kolejnych poczytnych publikacji. Udostępniliśmy polskim Czytelnikom setki wartościowych książek z dziedziny transportu i łączności tłumacząc je z języków obcych. Znaczna liczba publikacji WKŁ powędrowała w świat – jako książki przetłumaczone na języki obce.
 
„Z nami zawsze będzie Ci po drodze” oraz „rzetelność i doświadczenie” to hasła przewodnie, towarzyszące naszej 60-letniej działalności.
W marcu 2005 roku Wydawnictwa otrzymały Nagrodę Specjalną Ministerstwa Infrastruktury za 55-letnią twórczą działalność, zwłaszcza dotyczącą budownictwa mostowego, drogowego i kolejowego. W 2009 roku Wydawnictwa otrzymały Wyróżnienie "Zasłużony dla Warszawy" z okazji 60-lecia WKŁ.
 
Firma jest członkiem Polskiej Izby Książki.
 
 

Wydawnictwa Komunikacji i Łączności

Wydawnictwa Komunikacji i Łączności - Pasywny-budynek.pl
Siedziba firmy:

Kazimierzowska 52 02-546 Warszawa

 

-Zobacz na mapie-

mazowieckie

Tel: +48 22 849 23 45

Fax: +48 22 849 27 51