rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Firma TERMOCERT od prawie 10-ciu lat wykonuje profesjonalne badania termowizyjne w szerokim zakresie zastosowań, w tym m.in.: 
  1. Badania izolacji termicznej budynków i lokali mieszkalnych, obiektów biurowych, produkcyjnych i handlowych, hal magazynowych, chłodni przemysłowych itp. (wykrywanie miewjsc strat ciepła i nieszczelności, kontrola jakości stolarki okiennej i jej montażu, ocena skuteczności systemu wentylacyjnego i wykrywanie innych przyczyn obniżonego komfortu cieplnego w pomieszczeniach lub nadmiernych kosztów ogrzewania i in.),
  2. Wykrywanie wycieków wody z instalacji c.o. oraz ciepłej i zimnej wody, lokalizowanie przebiegu ogrzewania podłogowego i rur z gorącą wodą, wytkrywanie wycieków z instalacji wodociągowych metodą elektroakustyczną i in. 
  3. Badania rozdzielni elektrycznych, kontrola stanu technicznego maszyn i urządzeń, silników elektrycznych, wentylatorów i in.
  4. Badania izolacji termicznej rurociagów parowych i sieci ciepłowniczych, wykrywanie wycieków i rozlewów itp.
  5. Pomiary szczelności powietrznej metodą Blower Door budynków i hal produkcyjnych, magazynów, mroźni przemysłowych (w tym zwłaszcza obiektów o dużej kubaturze i ekstremalnie wysokich wymaganiach szczelności), budynków mieszkalnych i obiektów uzyteczności publicznej wyposażonych w system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła a także obiektów ubiegających się o certyfikat budownictwa pasywnego i niskoenergetycznego.
Firma TERMOCERT dysponuje najwyższej klasy kamerą termowizyjną FLIR T620bx o rozdzielczości obrazowej 1280 x 960 pikseli, czułości termicznej ponizej 30mK oraz zakresie pomiaru do 2000ºC. Kamera oprócz standardoiwego obiektywu o polu widzenia 25ºx19º dysponuje wymiennymi obiektywami: szerokokątnym 45ºx34º i teleobiektywem 15ºx11º, co umozliwia jej wszechstronne zastosowanie w najtrudniejszych nawet warunkach.

Rozległa wiedza inżynierska i wieloletnie doświadczenie audytora i doradcy energetycznego są gwarancją najwyższej jakości usług świadczonych przez firmę TERMOCERT.